Додати новий коментар

Університет відзначає День Європи

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. Рішення щодо відзначення Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті ЄС у Мілані. У 1997-1998 рр. до святкування залучилися держави кандидати на вступ до ЄС. Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи. Щорічне відзначення згаданого заходу започатковано Указом Президента України від 19 квітня 2003 року № 339 «Про День Європи», яким встановлено третю суботу травня датою святкування в Україні Дня Європи. 

Кременчуцький національний університет має тісні зв’язки з вищими навчальними закладами Європи. Протягом 2015-2016 н.р. підписано 14 договорів про співпрацю. У минулому році університет відвідали делегації із Польщі, Чехії, Словаччини, відбулося 96 закордонних відряджень до дев’яти країн світу, із яких 47 відряджень здійснили викладачі та 49 – студенти). У березні 2017 року на базі КрНУ імені Михайла Остроградського був відкритий Польський культурний центр. Налагоджено зв’язки з Люблінської політехнікою та Вищою школою управління в Бидгощі (Польща) щодо впровадження навчання за програмами подвійних дипломів. На базі університету «Люблінська політехніка» протягом 2014–2017 років студенти та викладачі нашого університету брали участь у літніх школах з вивчення польської мови. Підписано угоду про співпрацю з Інститутом технології та бізнесу у Чеське Будейовіце (Чехія), у рамках якої четверо викладачів пройшли стажування на базі цього університету. У травні 2017 року було здійснене стажування студентів факультету природничих наук у Зволенському національному університеті (Словаччина). 

В університеті постійно проводяться інформаційні зустрічі для викладачів, молодих науковців та студентів за наступними програмами:
• академічних обмінів Fulbright;
• Німецької служби академічних обмінів DAAD;
• Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX;
• студентського обміну, стажування та навчання за кордоном Work and Travel, Work in Germany;
• науково-дослідного співробітництва університетів Європейського Союзу «Horizon – 2020»;
• мобільності студентів університетів Європейського Союзу «Erasmus+».

До Дня Європи в бібліотеці організована виставка «Шлях до безвізового режиму з Європою», в студентських групах були проведені бесіди викладачів і студентів, які відвідували Європейські навчальні заклади, а також були організовані консультації студентів на базі Польського культурного центру з питань навчання і туристичних поїздок до Європи у зв’язку із запровадження безвізового режиму.

Джерело: http://www.kdu.edu.ua/new/detail.php?id=1499